Dobra zmywarka gastronomiczna to nieoceniona pomoc w kuchni. Dbaj o nią!
Dobra zmywarka gastronomiczna to nieoceniona pomoc w kuchni. Dbaj o nią!

Posiadanie profesjonalnej zmywarki z funkcją wyparzania to jeden z warunków odbioru lokalu, w którym zamierzamy prowadzić działalność gastronomiczną. Wymóg ten okazuje się nie być takim obciążeniem, gdy zdamy sobie sprawę z ogromnych oszczędności, jakie możemy dzięki pracy takiego urządzenia uzyskać. Aby zawsze pozostawało ono skutecznym wsparciem, a nigdy źródłem problemów, wystarczy tylko o nie odpowiednio dbać.

Kamień. Główny wróg urządzeń podgrzewających wodę

Pierwszą rzeczą, o jaką warto zadbać, by podczas użytkowania zmywarki nie borykać się z problemami, jest jakość wody. Pełna rozmaitych minerałów może dobrze przysłużyć się naszemu zdrowiu, ale już nie stanowi rozmaitych urządzeń, w których mogą się one wytrącać i osadzać – takich jak zmywarka gastronomiczna. Jeśli jest ona zbyt twarda, potrzebny będzie odpowiedni filtr. Woda taka może powodować kilka niepożądanych efektów. Białe osady na mytych naczyniach bądź sztućcach, zatykanie przewodów i obniżanie sprawności grzałki – a co za tym idzie, większy pobór prądu, a w dłuższej perspektywie ryzyko usterki.

W codziennym użytkowaniu elementem wymagającym naszej największej troski są filtry. Powinny być czyszczone przynajmniej raz dziennie. Jeśli dany egzemplarz wykorzystywany jest bardzo intensywnie, należy zwiększyć częstotliwość czyszczenia. Nie powinno się go dokonywać rzadziej, niż co trzydzieści cykli mycia.

Innym czynnikiem, który szkodzi jej niezawodności jest... bezczynność. Musimy dbać o to, by regularnie były w niej wykorzystywane wszystkie funkcje. Co pewien czas warto przejść cały cykl na opróżnionym urządzeniu, by woda i stosowane środki myjące mogły bez przeszkód dotrzeć wszędzie. Oszczędzi nam to pracy przy czyszczeniu. Podczas niego należy ponadto zwracać baczną uwagę, czy w środku zmywarki nie pozostały zagrażające jej odpadki, szczególnie np. kawałki szkła. Na koniec dnia pracy drzwi zostawiajmy otwarte – odparują resztki wilgoci i nie będziemy zmagali się z nieprzyjemnym zapachem.

Serwisowana zmywarka gastronomiczna będzie bezawaryjna

Nawet prawidłowo użytkowana zmywarka powinna przechodzić regularne sprawdzenie obejmujące kontrolę drożności dysz, swobody obracania się ramion myjących, czy zakamienienia. Jeśli mamy wątpliwości co do poprawności pracy urządzenia, warto zweryfikować także temperaturę mycia.

Wreszcie – aby móc liczyć na w pełni zadowalające efekty, musimy stosować przeznaczone do zmywarek płyny myjące i nabłyszczające – również one są dostępne w atrakcyjnych cenach w ofercie firmy Resto Quality – zapraszamy do zakupów. Pamiętajmy, że cykl ich pracy jest bardzo krótki – zupełnie inaczej niż w modelach przeznaczonych do domu, gdzie mogą pracować bez pośpiechu. Trzeba więc zadbać o wszystko, co wpływa na skuteczność mycia. Najważniejsze, to wyposażyć się w urządzenie wysokiej jakości, dostosowane do potrzeb konkretnej kuchni. Dzięki naszemu szerokiemu asortymentowi, na który składają się wyłącznie nowoczesne, dopracowane w każdym szczególe zmywarki, nie stanowi to żadnego problemu.

KONTAKT

12 307 06 72
FAX
12 345 03 28
E-MAIL
info@restoquality.pl
Resto Quality
  • Resto Quality Sp. z o.o. 30-554 Kraków

Sąd rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego: 0000511822, NIP: 675-150-38-22,
Kapitał zakładowy: 25 000,00 PLN

Dane kontaktowe

Prowadzimy szkolenia z obsługi sprzętów oraz organizujemy pokazy wybranych urządzeń.
Zapraszamy do kontaktu!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl